اموزش نصب کالی لینوکس

آذر ۲۹, ۱۳۹۹

اموزش نصب کالی لینوکس:اگر فردی هستید که در امنیت اطلاعات فعالیت خود را دنبال می کنید ، یکی از مهمترین موارد داشتن یک سیستم عامل متمرکز بر امنیت است. یک سیستم عامل مناسب در انجام کارهایی وقت گیر و خسته کننده به طور موثر به شما کمک می کند. در حال حاضر ، تعداد بیشماری سیستم عامل مبتنی بر لینوکس وجود دارد اما  بدون شک Kali Linux یکی از بهترین گزینه ها است. توسط کارشناسان امنیت سایبری  برای آزمایش نفوذ ، هک اخلاقی و ارزیابی امنیت شبکه استفاده می شود. در این مقاله ، نگاهی خواهیم انداخت به نحوه نصب کالی لینوکس.

کالی لینوکس چیست؟

Kali Linux توزیع پیشگام لینوکس در صنعت در زمینه تست نفوذ ، هک اخلاقی و حسابرسی امنیتی است.

Kali Linux یک توزیع لینوکس مبتنی بر دبیان است که هدف آن آزمایش پیشرفته نفوذ امنیت است. کالی لینوکس شامل چند صد ابزار است که برای انجام کارهای مختلف امنیت اطلاعات مانند آزمایش نفوذ ، تحقیقات امنیتی ، پزشکی قانونی رایانه و مهندسی معکوس استفاده می شود. کالی لینوکس توسط Offensive Security ، یک شرکت پیشرو آموزش امنیت اطلاعات ، تهیه و تأمین و نگهداری می شود .

Kali Linux در ۱۳ مارس ۲۰۱۳ به عنوان بازسازی کامل و از بالا به پایین BackTrack Linux منتشر شد و کاملاً به استانداردهای توسعه دبیان پیوست .

چرا باید از کالی لینوکس استفاده کنیم؟

Kali Linux به دلایل زیر بهترین سیستم عامل برای انجام کارهای مختلف امنیت اطلاعات است:

  • بیش از ۶۰۰ ابزار تست نفوذ از زمینه های مختلف امنیتی را ارائه می دهد.
  • کاملاً قابل تنظیم است(اوپن سورس) ، بنابراین اگر با ویژگی های فعلی کالی لینوکس راحت نیستید  می توانید کالی لینوکس را همانطور که می خواهید شخصی سازی کنید
  • گرچه ابزار نفوذ تمایل دارد به زبان انگلیسی نوشته شود ، کالی پشتیبانی چند زبانه را فراهم می کند.
  • از طیف گسترده ای از دستگاه های بی سیم پشتیبانی می کند.
  • در یک محیط امن توسعه یافته است.
  • کاملا رایگان و اوپن سورس است.

بنابراین ، به دلایل بالا ،  کالی لینوکس محبوب ترین سیستم عامل مورد استفاده متخصصان امنیت سایبری  در سراسر جهان است. اگر می خواهید وارد دنیای Cyber ​​Security و Ethical Hacking شوید ، یادگیری نحوه نصب کالی لینوکس اولین قدم است.

چگونه کالی لینوکس را نصب کنیم؟

در این مقاله ما اموزش نصب کالی لینوکس را در برنامه vmware داده ایم که شما میتوانید به راحتی در کنار سیستم عامل ویندوز از سیستم عامل کالی هم استفاده بکنید.

الزامات نصب

  • حداقل ۲۰ گیگابایت فضای آزاد در هارد دیسک شما توصیه می شود.
  • حداقل ۴ گیگابایت رم.

(جهت دانلود کالی لینوکس کلیک کنید)

اموزش ویدیویی نصب:

(جهت دیدن ویدیو ف.یلت.ر .ش.کن خود را روشن کنید)

امیدوارم این اموزش برای شما مفید بوده باشه

پیشنهاد:پسورد لیست اسم محمد ‘ بهترین ویرایشگر فیلم برای اندروید ۲۰۲۱ ‘ ۵۰بنر اماده کانال یوتیوب

Comments ۰

دیدگاهتان را بنویسید