رفع مشکل Eliminate render-blocking JavaScript resources

دی ۲۰, ۱۳۹۹

سلام در این مقاله از پی۳۰فایل به اموزش رفع مشکل Eliminate render-blocking JavaScript resources در وردپرس میپردازیم.

رفع مشکل Remove Render-Blocking JavaScript در وردپرس

اگر وب سایت خود را در Google PageSpeed تست کنید، به احتمال زیاد یک پیشنهاد برای رفع Render-Blocking جاوا اسکریپت و CSS خواهید داشت. در این مقاله سعی داریم که این مشکل را با کمک یک افزونه در ۱ دقیقه از بین ببریم تا رتبه سایت ما در  Google PageSpeed رشد کند.

هرسایت وردپرسی را شما با کمک افزونه ها وقالب های مختلفی راه اندازی میکنید. دراین قالب ها و افزونه ها از جاوا اسکریپت و css استفاده شده است. که باعث کاهش سایت شما میشوند اما چگونه میتوان این مشکل را برطرف کرد؟

امتیاز Google PageSpeed چیست؟

Google PageSpeed Insights یک ابزار آنلاین هست که توسط گوگل ارائه می شود برای کمک به صاحبان وب سایت که مایل هستند سایت خودشون  رو بهینه سازی و تست کنند. این ابزار سایت شما را در برابر دستورالعمل های گوگل برای سرعت تست می کند و پیشنهادهایی برای بهبود سرعت لود سایت شما ارائه می دهد. به شما یک نمره بر اساس تعدادی از قوانینی که سایت شما پاس می کند نشان می دهد. اکثر وب سایت ها جایی میان ۵۰-۷۰ قرار می گیرند. با این حال برخی از صاحبان وب سایت احساس می کنند برای رسیدن به ۱۰۰ ( بالاترین نمره ای که یک صفحه می تواند داشته باشد.)  ناگزیر اند تلاش بسیار داشته باشند.

رفع مشکل Render-Blocking جاوا اسکریپت با استفاده از افزونهWP Fastest Cache

در ابتدا باید افزونهWP Fastest Cache نسخه پریموم را از سایت پی۳۰فایل دانلود و نصب کنید.(اموزش نصب افزونه در فایل دانلودی قرار گرفته)

(جهت دریافت افزونه WP Fastest Cache نسخه پریموم کلیک کنید)

پس از نصب افزونه در وردپرس یک تب جدید با نام WP Fastest Cache در پیشخوان وردپرس شما ایجاد میشود.

رفع مشکل Eliminate render-blocking JavaScript resources با کمک افزونه در وردپرس

پس از کلیک بر روی تب WP Fastest Cache وارد صفحه جدیدی میشویم که قابلیت های افزونه برای ما لیست شده اند و میتوانیم هر کدام که نیاز داریم را فعالسازی بکنیم.اما برای رفع مشکل Remove Render-Blocking JavaScript در افزونه گزینه ای وجود دارد با نام (برطرف کردن مشکل Eliminate render-blocking JavaScript resources) تیک جلوی این گزینه را فعال میکنیم و روی گزینه submit در اخر صفحه کلیک میکنیم.

رفع مشکل Eliminate render-blocking JavaScript resources در وردپرس

سپس یک بار دیگر سایت خود را در Google PageSpeed وارد میکنیم و متوجه میشیم که مشکل Render-Blocking سایت ما از بین رفته یا تا حدودی کم شده است.

(جهت دانلود افزونه استفاده شده در اموزش کلیک کنید)

امیدوارم این مقاله براتون مفید باشه

Comments ۰

دیدگاهتان را بنویسید